HİZMETLER Neler Yapıyoruz

Dijital Medya Planlama

Medya planlama ve satın alma, markalara katma değer sağladığı ölçüde kıymetlidir. Bu doğrultuda iletişim bütçeleriniz ise harcama değil, yatırımdır.

Markanın iletişim hedeflerini tespit eder ve en uygun dijital medya stratejisini belirleriz. Kampanya amaçlarına uygun medya planını hazırlar, satın alma, kampanya yönetimi, optimizasyon ve raporlama süreçlerinin tümünde hizmet veririz.

İhtiyaca uygun mecra kullanımlarının, performans bazlı programatik kullanımlarla desteklenmesinde ve medya planı performansının takip edilmesinde aktif rol oynarız.

Ajansımızda tüm medya planları dinamiktir ve performans kriterlerine bağlı olarak değişir. Her sektöre ve her markamıza farklı açılardan yaklaşırız.

Programatik Satın Alma

Her geçen gün hızla büyüyen dijital medya ekosistemi, büyüme hızını teknolojiyi kullanma becerisinden alır. Dijital mecraların ölçülebilir olması, bir yandan keskin hedef kitleler tanımlar, diğer yandan markaların yatırım geri dönüşlerini hesaplamasını kolaylaştırır.

Programatik satın alma, temelde reklam verenlerin ve trafik kaynaklarının kendi aralarında alışveriş yaptığı büyük ölçekli teknolojik platformlara dayalıdır. Mecra değil; kullanıcı hedeflenir ve hedef kitleye en uygun trafik kaynaklarına en düşük maliyetlerle erişmek birincil amaçtır.

Cihaz kaynaklı sistemsel hedeflemeler (lokasyon, tarayıcı, dil, işletim sistemi vs.) artık programatik dünyanın temel kriterleri olarak kabul edilmektedir; ancak bu kriterler, markalar için tek başına cazip olmaktan uzaktır. Dolayısıyla kullanıcı alışkanlıklarının ölçüldüğü ve segmente edildiği, veri madenciliği temelli istatistiksel hedeflemeler, günümüzde dijital dünyanın fark yaratan unsurudur.

Programatik yayınlar, size sadece “internet üzerinden taşıt kredisi hesaplatmış kullanıcıları” bulabilir, “mağazanızın 2 kilometre etrafına kadar” reklam vermenizi sağlayabilir ya da “0-3 yaş arası çocuğu olan anneleri” hedeflemenizde yardımcı olabilir. Bu ve benzeri yüzlerce hedefleme kriteri, DMP (Data Management Platform) partnerlerimiz ile sağladığımız programatik satın almalarla mümkündür.

Adinteraction olarak markalarımızın iletişim stratejisinde programatik kullanımlara çok geniş yer verir ve bu yayınları dikkatle yönetiriz. Yenilikleri takip eden ve programatik tecrübesi yüksek ekibimizle, tüm platformlara entegre bir şekilde yayınları ilk elden yönetiriz. Sizleri yeni teknolojilerle tanıştırır ve onlara adapte ederiz.

Tüm trafik platformlarının yanı sıra; Google, Facebook ve Instagram gibi olmazsa olmaz mecralardaki yayınlarınızı programatik yaklaşımla ele alır ve en verimli şekilde yönetiriz.

Dijital Strateji

Marka ile tüketici arasındaki iletişim, bir dizi bileşenin beraber hareket ettiği bir süreçtir ve doğru seçimler her zaman başarıyı getirir.

Adinteraction olarak, markalarımızın dijital medya stratejilerini doğru zamanda, doğru yerde, doğru enstrümanlarla belirliyoruz. Medya planlama ve satın alma, kreatif uygunluk, kampanya zamanlaması, eksiksiz ölçümleme ve raporlama, doğru web sitesi gibi her bir kriteri dikkate alıyoruz ve reklam verenlerimize katma değerli planlar sunuyoruz.

Optimizasyon

Tüm yayınları eş zamanlı kontrol ederiz ve kampanya hedeflerine uygun anlık iyileştirmeler yaparız.

Adinteraction’da statik medya planları yapılmaz, performansa göre bütçe harcanır ve mecralar arasında kaydırılır. Daha az harcama ile daha yüksek performansı elde etmek için çalışırız.

Raporlama

Yayın kalemlerinin tamamını anlık ve detaylı raporlarız, kullanıcı dostu özetler ile günlük olarak paylaşırız.

Tüm iletişim kanalları arasında en ölçülebilir olanların dijital medya planları olduğunu bilir ve her ayrıntıyı raporlamak isteriz. Medya planlarınız çoklu ekranlarla raporlanır, elinizdeki first party verilerle doğrulanır ve sizin dilediğiniz kırılımla paylaşılır.

Google Facebook

Google ve Facebook platformlarına ait tüm reklam modelleri de tıpkı diğer satın alma mecraları gibi ekibimiz tarafından yönetilir ve optimize edilir.

Adinteraction’da ulaşılabilir tüm dijital medya araçları inhouse yönetilir, dışarı verilmez. Buna Facebook ve Google reklamları ile bu mecralara ait tüm yenilikçi kullanımlar da dahildir.

Email

Fikirlerinizi ve projelerinizi birlikte geliştirmek için bize yazın.

YAZIN

Twitter

Bizden haberleri kaçırmamak ve sohbet etmek için bizi Twitter’da takip edin.

TAKİP EDİN

Facebook

Yeniliklerimizden haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenin ve bize mesaj atın.

BEĞENİN

Linkedin

Hakkımızdaki son gelişmeleri öğrenmek için bizi LinkedIn’de takip edin.

TAKİP EDİN